Wesele w plenerze – które meble warto kupić

bierzemy ślub

Wesela plenerowe na pewno nie są elementem naszej tradycji, czego zasługą jest oczywiście religijny charakter całego wydarzenia. Kultura polska była bardzo blisko związana z naturą i wesele w sposób oczywisty było wydarzeniem plenerowym.

W wielu zakątkach kraju do dzisiaj istnieją jeszcze polskie tradycje, które podkreślają te elementy. Watykański charakter współczesnych ceremonii ślubnych zmusza nas jednak do porzucenia polskiej kultury na rzecz grubych murów katolickich świątyń. Ich opuszczenie wymaga specjalnej dyspensy, która nie będzie udzielona tylko dlatego, że państwo młodzi sobie tego życzą. Tym niemniej, można zdecydować się na przewrotne podejście, w którym i państwo młodzi dostaną swoją świeczkę, i ksiądz dostanie swój ogarek. Zaraz po ślubie w kościele można urządzić całe wesele w plenerze, bliżej korzeni naszej kultury. Musi ono jednak być odpowiednio zorganizowane, co oznacza m.in. wybór odpowiednich mebli.

Stoły i ławy

W plenerze warto jest dbać o otwartość całej uroczystości. W salach weselnych jednym z głównych problemów jest zazwyczaj usadzanie gości. Każdy ma swoje miejsce wskazane dokładnie przez organizatorów wesela czasami nawet już na zaproszeniu. W przypadku wesela w plenerze jest to w większości zbędne i oprócz specjalnego miejsca dla państwa młodych, nie ma potrzeby dokładnego usadawiania gości tam, gdzie ich miejsce. Bo jakie jest niby „ich miejsce”? Dzielenie gości w ten sposób nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Długie, składane stoły, przykryte grubymi obrusami oraz złączone ze sobą ławy są wspaniałym rozwiązaniem promowania egalitarności gości, co w świetny sposób przekłada się na późniejszą integrację. Im większe wesele, tym bardziej warto jest postawić na takie właśnie rozwiązanie, które pomoże poznać się ludziom widzącym się na oczy po raz pierwszy.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup stolików, stołów i krzesełek na ślub lub wesele warto zrobić to przez Internet, gdzie ceny są atrakcyjne, poza tym z domowego zacisza, z laptopa możesz wybrać te idealne, które doskonale oddadzą charakter tej szczególnej imprezy w Twoim życiu. Ogromny wybór stolików, stołów i krzesełek, również w weselnym klimacie znajdziesz na https://meble-bik.pl, gdzie do wyboru jest ponad 500 różnego typu produktów, które mogą być z łatwością dostosowane do ślubnego charakteru imprezy.

Strefa relaksu

Wesele pod chmurką ma to do siebie, że zazwyczaj jest wydarzeniem dużo bardziej energicznym od klasycznych wesel, gdzie mimo wszystko spora część wydarzeń angażuje niewielką grupkę osób, a reszta oczywiście potańczy, ale sporą część czasu będzie spędzała na siedzeniu i konsumowaniu kolejnych potraw. Na weselu w plenerze powinniśmy dbać o to, by było pełno różnych atrakcji tak dla dzieci, jak i dla dorosłych, a wszystkie one powinny się skupiać wokół stref relaksu.

odpoczynek na ślubie

Strefy relaksu związane są z tym, że plenerowe imprezy w naturalny sposób powodują luźniejszą atmosferę wśród gości i oddanie im kontroli nad tym, co robią. Takie wesela nie są słabiej zorganizowane – są mądrze zorganizowane i pozwalają każdemu robić to, co chce w danej chwili robić. Strefa relaksu, gdzie pojawią się niewielkie stoliki oraz wygodne siedziska o formie, na jaką zdecyduje się organizator wydarzenia, to jeden z najważniejszych elementów, jakie powinien posiadać każdy event tego typu.

Jak nietrudno zauważyć, lista mebli wcale nie jest długa w przypadku wesel plenerowych, ponieważ to nie one są tutaj najważniejsze. W plenerze mamy po prostu plener i to nim powinniśmy się cieszyć, a meble należy traktować jako dodatek, najlepiej oferowany w możliwie minimalistycznej skali.

Rekomendowane artykuły