Przepis na udane wesele, czyli jak planować wesele

nakrycie stołu dla weselników

Każda para przystępująca do planowania wesela ma nadzieję, że uda się jej uniknąć błędów poprzedników, dzięki czemu jej wesele będzie tym udanym. Czy zatem istnieje przepis na udane wesele? Niemal zawsze należy liczyć się z tym, że wystąpią nieprzewidziane okoliczności, można jednak postarać się, aby planowanie nie stawało się zarzewiem konfliktu.

Bądź zorganizowany!

Wiele par ceni sobie spontaniczność i na sam dźwięk słowa „planowanie” dostaje dreszczy. Niestety, gdy w grę wchodzi przyszłe wesele należy pogodzić się z tym, że spontaniczność może nie być najlepszą opcją. Warto mieć więc świadomość tego, że na przygotowanie imprezy weselnej nigdy nie ma za dużo czasu. Jeśli więc mamy unikać stresujących sytuacji, najlepiej możliwie jak najszybciej stworzyć plan działania, a następnie robić wszystko, aby przestrzegać zawartych w nim wytycznych. Dobra organizacja oszczędza czas i nerwy.

Nie bądź perfekcyjny!

Spontaniczność nie jest w cenie podczas planowania wesela, z całą pewnością jednak nie pomoże nam również dążenie do perfekcji. Jeśli zależy nam na tym, aby wesele było udane, musimy dać sobie prawo do popełniania błędów. Nie wszystkie etapy przygotowań będą przebiegać zgodnie z planem. Im szybciej się z tym pogodzimy, tym lepiej będziemy się bawić i tym mniej stracimy nerwów.

organizacyjne

Przyjmuj pomoc!

Wiele par podkreśla od samego początku, że nadchodzące wesele jest przede wszystkim ich sprawą, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Niestety, takie podejście bardzo często sprawia, że dwie młode osoby biorą na swoje barki zbyt wiele zobowiązań i w pewnym momencie nie są już w stanie wywiązywać się z nich w terminie. Jeśli więc ktoś chce pomóc, warto pomyśleć o skorzystaniu z takiego wsparcia. Obecnie coraz modniejsze są zresztą wesela organizowane przez profesjonalistów, dobrze jest więc zastanowić się nad tym, czy nie scedować na nich przynajmniej część obowiązków związanych z przygotowaniem imprezy.

Rekomendowane artykuły