Prezent uszyty na miarę – Ciekawy pomysł na prezent ślubny

w ślubnej sukni

Jak wybrać prezent ślubny? Najlepiej spytać młodych, co chcieli by dostać. Jeśli mają już mieszkanie i jest ono kompletnie wyposażone to raczej nie ma sensu dawać prezentów rzeczowych. Lepiej w takiej sytuacji dać gotówkę, aby chociaż trochę zwróciły się koszty wesela. Jeżeli natomiast dopiero po ślubie będą kupować mieszkanie, to wesele jest idealną okazją, aby sprezentować najróżniejsze gadżety potrzebne do domu. Oczywiście warto być trochę bardziej pomysłowym i zdecydować się na bardziej oryginalny prezent niż na przykład czajnik czy ręczniki. Myślę, że całkiem dobrym pomysłem na prezent ślubny mogą być też żaluzje.

Jeśli dajecie coś komuś w prezencie to najlepiej postawić na uniwersalność. W końcu każdy może mieć inny gust – trzeba więc wybierać rozwiązania proste. Właśnie dlatego moim zdaniem w roli prezentu bardzo dobrze sprawdzą się żaluzje aluminiowe. Przy okazji trzeba zaznaczyć, że to już nie są te same żaluzje aluminiowe co dwadzieścia lat temu. Obecnie produkowane żaluzje aluminiowe są przede wszystkim trwałe i wytrzymałe – jest to produkt wysokiej jakości. Są też dużo bardziej estetyczne ze względu na to, że taką też pełnią funkcję w pomieszczeniu.

żaluzje w kuchni pary młodejŻaluzje aluminiowe wbrew pozorom mogą być zróżnicowane. Możemy zadecydować o szerokości lameli czyli poprzecznych listewek. Do wyboru mamy szerokość 16, 25 i 50 milimetrów. Żaluzje te występują w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. Oprócz klasycznych mamy do wyboru nawet żaluzje aluminiowe, które są drewnopodobne. Kolorów dostępnych jest bardzo wiele, mamy też do wyboru połysk albo mat. Dzięki temu z łatwością dobierzemy dla siebie żaluzje do najróżniejszych pomieszczeń.

Kiedyś, ze względu na to, że żaluzje aluminiowe występowały tylko w kolorze srebrnym, głównie montowało się je w biurach. Obecnie stosuje się je także w mieszkaniach – bardzo często decydują się na nie sami projektanci wnętrz. Żaluzje aluminiowe są bardzo proste w pielęgnacji. Wystarczy je raz na jakiś czas przecierać wilgotną szmatką, aby zetrzeć z nich kurz. Dlatego też nadają się do wszystkich pomieszczeń – do biur, salonów, kuchni, łazienek, a nawet sypialni. Jeśli są dobrze dobrane, to same w sobie stanowią bardzo ciekawą dekorację.

Głównym zadaniem żaluzji aluminiowych jest zaciemnianie pomieszczenia w dzień i w nocy. W dzień jest to szczególnie ważne latem, gdy promienie słoneczne wpadają do mieszkania i je nagrzewają. Na szczęście lamele można ustawiać pod wieloma różnymi kątami, dzięki czemu sami regulujemy wpadające do mieszkania światło. Żaluzje aluminiowe pełnią także funkcję dekoracyjną. Moim zdaniem przy takich żaluzjach nie trzeba już montować w domu firan czy zasłon. Żaluzje bardzo dobrze je zastępują, a do tego są dużo bardziej nowoczesne.

Warto zamówić takie żaluzje na wymiar. Dzięki temu będą one idealnie dopasowane do okna, co też wpływa na kwestie estetyczne. Dlatego zanim zamówicie dla młodych właśnie taki prezent ślubny, dopytajcie o wymiary wszystkich okien w ich mieszkaniu. To znacznie ułatwi sprawę. Żaluzje aluminiowe możecie kupić tutaj https://www.knall.com.pl/c106,Zaluzje-aluminiowe w sklepie internetowym prosto od polskiego producenta.

Rekomendowane artykuły