Najciekawsze teksty na zawieszki na wódkę weselną

Najciekawsze teksty na zawieszki na wódkę weselną

2018-05-21 Off By Dawid

Przygotowywanie zawieszek, które można umieścić na wódce weselnej jest zwyczajem relatywnie nowym, nie da się jednak ukryć, że spotyka się on ze sporym zainteresowaniem ze strony gości weselnych. Trudno jednak o jego praktykowanie, jeśli brakuje nam pomysłów na ciekawe teksty, jakie mogłyby pojawić się na zawieszkach. Na szczęście, znalezienie wspomnianych tekstów wcale nie musi być szczególnie trudne, z pomocą przychodzi nam bowiem Internet.

Teksty zachęcające do wznoszenia toastów

Wódka weselna nie stoi na stole dla ozdoby, ale po to, aby wznosić nią toasty, a tym samym – mieć swój wkład w szczęście Młodej Pary. Nic więc dziwnego, że wśród tekstów na zawieszkach dominują te, które nawołują do wspólnego picia. Nie trzeba przy tym przejmować się tym, że niektóre rymy nie są wyszukane. Liczy się przesłanie oraz to, aby dotarło ono do wszystkich gości.

  • Zdrowie Młodych goście piją. Niech Kinga i Łukasz w szczęściu żyją!
  • Życzmy szczęścia młodej parze, wszak nam dała wódkę w darze!
  • Za zdrowie młodych pijemy, już niedługo zaś chrzcin chcemy!
  • Wujek z ciocią niech toast wznosi. Bocian szczęście Młodym przynosi.

weselnicy przy stole weselnym

Teksty żartobliwe

Jeśli samo nawoływanie do wznoszenia toastów wydaje się nam niewystarczające, w sieci możemy znaleźć spora grupę tekstów na zawieszki na wódkę, które dodatkowo posiadają żartobliwą lekko złośliwą treść.

  • Goście najmilsi, pijcie śmiało. Alkohol dzisiaj może się lać. A jeśli wódki będzie za mało, pan Młody drugą może nam dać.
  • Dziś, jak rzadko, wszyscy są młodzi, wódka weselna nam nie zaszkodzi.
  • Wódka weselna na stołach się grzeje, bawmy się do rana, niech się co chce dzieje.

Jeśli dysponujemy czasem wolnym, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotować zawieszki na weselną wódkę samodzielnie. Nie brakuje jednak również drukarni, które są w stanie przygotować je na nasze zamówienie w przystępnej cenie. Ciekawym pomysłem może być zwłaszcza opracowanie kilku wzorów tekstów na zawieszkach, może się bowiem okazać, że goście będą odczuwać dużą radość ze sprawdzania, jakie mądrości kryją się na zawieszkach przy sąsiednich stołach.