Meble na raty – jak kupować, na co zwracać uwagę

double room

Kupno mebli to oczywiście duża inwestycja, która będzie się wiązała z pokaźnym wydatkiem. Nie powinno więc być zaskoczenia, że wiele osób decyduje się na wybór mebli zwracając między innymi uwagę na to jakie są koszty, jakie ewentualnie można zastosować rozwiązania, które sprawią, że będzie można wydać mniej. Opcji jest sporo, a wśród licznych propozycji jakie otrzymujemy znajduje się między innymi opcja zakupu mebli na raty. Pojawia się pytanie czy na taką opcję warto się zdecydować, a jeśli kupować na raty to na co powinno się zwracać uwagę.

Zakup mebli na raty – coraz więcej ofert

Należy podkreślić, że obecnie zakup mebli na raty dostępny jest w zdecydowanej większości firm zajmujących się produkcja i sprzedażą mebli. Sklepy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dla większości kupujących wyposażenie domu w meble to bardzo duży wydatek i inwestycja, która jest bardzo kosztowna. Dlatego znalezienie odpowiednich produktów jest bardzo ważne, każdy stara się meble wybierać starannie. Warto zdecydować się na zakup mebli całymi kompletami, by w ten sposób stworzyć sobie takie warunki, w których wszystko będzie idealnie ze sobą współgrało. Taki większy zakup to jednocześnie jednak od razu również większy wydatek. W tej sytuacji wydaje się, że dobrą opcją będzie skorzystanie z tych możliwości jakie dają sklepy meblowe organizując finansowanie zakupu na raty.

Kto finansuje zakup na raty?

Zakup mebli na raty realizowany jest w oparciu o współpracę jaką sklep ma nawiązaną z bankiem. Oczywiście sprzedaż na raty musi być przez kogoś sfinansowana. Kredytu nie udziela tutaj firma produkująca meble czy też sklep, ale rzecz jasna kredyt udzielany jest przez bank, z którym firma współpracuje. Chodzi jednak o to, by całą procedurę załatwiać w sklepie meblowym, wtedy jest to wygodniejsze, a jednocześnie oferta kredytowa opiewa dokładnie na kwotę, którą będzie się płacić za meble. Wniosek o kredyt składa się w sklepie i zazwyczaj na podstawie podanych danych obsługa sklepu w ciągu kilkunastu minut otrzymuje decyzję o zaakceptowaniu wniosku przez bank. Jednocześnie instytucja finansująca zakup będzie przekazywać pieniądze za zakup do sklepu, klient będzie zaś odpowiadał za spłacanie rat już na rzecz banku, który w tej sytuacji udzielił kredytu.

children room

Na co zwrócić uwagę kupując meble na raty

Jeśli ktoś chce kupić meble na raty może liczyć na to, że taką ofertę obecnie dostanie zarówno w przypadku sklepów, które prowadza stacjonarną sprzedaż jak i w sklepach internetowych. Chcąc zdecydować się na taką ofertę trzeba będzie zwrócić uwagę na to jak dana oferta jest przygotowana. Warunki kredytowania powinny być dla kupującego atrakcyjne. Często oferta zakupu na raty jest mocno promowana, jednak nim ktoś się na nią zdecyduje powinien się zastanowić czy faktycznie będzie się mu to opłacało. Pierwsze pytanie podstawowe jakie się pojawia to taka kwestia – jakie będą ostatecznie koszty ponoszone przy takim kredycie. Czy wszystkie raty w sumie będą wynosić dużo więcej niż cena mebli płaconych od ręki. Oczywiście zakup na raty to duża wygoda, jednak przy tym trzeba być świadomym jak to dokładnie wygląda jeśli chodzi o koszty, by nie wpędzić się w sytuację, w której zapłaci się za meble znacznie więcej właśnie dlatego, że płatność będzie rozłożona na raty.

Szukamy kredytu 0%

Chcąc zdecydować się na zakup mebli na raty warto będzie poszukać odpowiednich propozycji dla siebie jeśli chodzi o system ratalny. Niektórzy producenci czy sklepy chcąc przyciągnąć klientów proponują zakup w systemie ratalnym bez żadnych kosztów. Jeśli oferta faktycznie ma odsetki w wysokości 0% i nie ma ukrytych kosztów to rzeczywiście taki zakup może być dla klientów atrakcyjny. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z chwytliwego hasła powinniśmy dobrze sprawdzić czy rzeczywiście koszty skorzystania z zakupu ratalnego są takie jak deklaruje to sprzedawca. Sam zakup na raty obecnie jest prosty, wniosek jest uproszczony, bez zaświadczenia o dochodach a decyzja o przyznaniu finansowania podejmowana jest w kilkanaście minut.

Rekomendowane artykuły