Kawa i herbata na weselu

Żoneczka ukochana

Sezon ślubny najczęściej zarezerwowany jest dla dwóch najpiękniejszych pór roku – wiosny i lata, choć zdarza się, że wesela odbywają się także jesienią i zimą, jednak są one mniejszością. Ciepłe, słoneczne dni, powietrze pachnące zapachem kwitnących kwiatów i drzew oraz piękno przyrody zachęcają do pobierania się w tym okresie. W końcu ma to być najpiękniejszy dzień w życiu, a słoneczny dzień i widok budzącej się przyrody na pewno sprzyja dobremu samopoczuciu nowożeńców.

Parę Młodą czeka wiele wyzwań i dylematów nad organizacją wesela, sen z powiek spędza wiele kwestii, które muszą przemyśleć, by zorganizować przyjęcie. Jedną z nich jest zagadnienie dotyczące napojów na weselu. Z pewnością jest to bardzo ważna kwestia, którą trzeba dobrze przemyśleć.

Często sprawa napojów jest problemem, gdyż nie wszystkie sale weselne zapewniają je w swojej ofercie, a wtedy sprawa ta zostaje na głowie młodych i to oni muszą zadbać o nie oddzielnie, ewentualnie personel się tym zajmie, ale nowożeńcy muszą dodatkowo zapłacić, jeśli goście zażyczą sobie coś do picia.

Największą część napojów zajmują oczywiście soki, napoje gazowane oraz woda. Na pewno napojami, których nie może zabraknąć na przyjęciu jest kawa i herbata. Wprawdzie nie mają, aż takiego zbytu jak soki, jednak zawsze znajdą się smakosze tych trunków, którzy nie wyobrażają sobie, aby mogło ich zabraknąć. Z tej strony polecamy doskonałą włoską kawę i herbatę ze sklepu advancedfood.pl, która z pewnością zachwyci gości weselnych. Warto pamiętać, że markowa włoska kawa czy herbata może stanowić również wyśmienity prezent dla młodych.

Z racji tego, iż soki, napoje gazowane oraz woda są najchętniej spożywane przez gości, to powinny być ustawione na stołach blisko nich, by łatwo mieli po nie sięgnąć. Smakoszy kawy i herbaty także nie brakuje, dlatego aby goście byli zadowoleni, należy je jakoś ciekawie podać. Najczęściej, w innym miejscu sali ustawia się tzw. słodki stół, na którym można znaleźć ciasta, owoce i inne słodkości, a także można umieścić tam warnik do podgrzewania wody wraz z kompletem różnych rodzajów herbat i kawy.

Kubki na kawę

Herbat powinno być kilka rodzajów, tak samo na stole powinna znaleźć się zarówno kawa rozpuszczalna jak i naturalna, ponieważ każdy preferuje inny smak. Serwowanie  gościom tych dwóch napojów w taki właśnie sposób jest bardzo eleganckie. Gość weselny kiedy tylko sobie zamarzy może podejść i przygotować sobie smaczną kawkę lub herbatkę. Wystarczy odkręcić kranik i nalać do filiżanki tyle wrzątku ile nam potrzeba, a następnie w zależności od tego czego potrzebujemy dodać kawę lub herbatę.

O tym co zostanie dodane do wrzątku decyduje osoba przygotowująca dla siebie napój. Obsługa tych urządzeń jest bardzo prosta i nie powinna sprawiać nikomu problemu.  Wygodnym, a jednocześnie nowoczesnym sposobem na przygotowanie kawy jest postawienie na słodkim stole automatu do kawy. Wystarczy wybrać odpowiednią kawę, wcisnąć guzik i za chwilę do filiżanki naleje się wybrany rodzaj kawy. W zależności od miejsca, w którym organizowane jest przyjęcie może być także postawiony automat, do którego samemu trzeba włożyć kapsułkę z wybranym smakiem kawy. Obsługa tychże urządzeń nie jest wcale trudna, a wręcz bardzo wygodna. Z pewnością goście weselni docenią takie udogodnienia i będą dobrze wspominać ten dzień.

Rekomendowane artykuły