Jakie kwiaty na wesele w październiku?

zdjęcie młodej pary w październiku

Październik jest miesiącem, w czasie którego odbywa się wiele wesel i dla nikogo nie powinno to stanowić zaskoczenia. Z jednej strony, w jego nazwie pojawia się litera „r”, która, zgodnie z powszechnie obowiązującą opinią, gwarantuje młodym szczęście. Z drugiej zaś mamy do czynienia z miesiącem, w czasie którego zwykle panuje całkiem znośna pogoda, a jednocześnie nie trzeba się już obawiać letnich upałów. Jeśli więc październikowe wesele ma generować jakieś problemy, dotyczą one przede wszystkim wyboru odpowiednich kwiatów, nie można bowiem zapominać o tym, że mamy już jesień.

Postaw na kolory

Owszem, klasyczne ślubne kwiaty jesienią już przekwitają, a kupowanie ich w kwiaciarni, w której pochodzą z upraw szklarniowych, może być sporym wydatkiem. Nie oznacza to jednak, że ślubny bukiet musi być nudny. Jesienna natura ma nam naprawdę wiele do zaoferowania, bez trudu powinniśmy więc znaleźć choćby wrzos, jarzębinę oraz wiele innych kolorowych akcentów. Bukiet w jesiennych kolorach może być wcale nie mniej zachwycający niż klasyczne, letnie rozwiązania. Możemy mieć przy tym pewność, że będzie on niepowtarzalny i z pewnością zostanie zapamiętany i jako propozycja piękna i jako coś wyjątkowego. Jeśli zależy nam na rozwiązaniach bardziej konwencjonalnych, w październiku nadal można dostać kwitnące w wielu ogrodach gerbery, chryzantemy gałązkowe oraz nieśmiertelne róże. W październiku można się też cieszyć daliami, nagietkami i astrami. W wielu miejscach nadal dostępne są też hortensje.

Przeczytaj również kompletny przewodnik po kwiatach weselnych.

dynie jako kwiaty dekoracyjne - zdjęcie

A może… dynia

Być może trudno uznać dynię za jesienny kwiat, z całą pewnością może jednak okazać się niebanalną październikową dekoracją. Znakomicie sprawdzi się zarówno jako ozdoba samochodu weselnego, jak i stołów, przy których zasiądą goście, można mieć przy tym pewność, że nada weselnej oprawie nieco humoru. Oczywiście, wcale nie oznacza to, że powinniśmy wydrążyć jej oczy i usta, a w środek owocu wsadzić świeczkę. Dynia równie dobrze może być przecież naturalna doniczką, w której można będzie umieścić wiosenne kwiaty.

Rekomendowane artykuły