Jak zaplanować ślub krok po kroku

planowanie wesela

Przygotowanie do ślubu jest zwykle długim procesem. Jak z wyprzedzeniem zorganizować proces przygotowawczy, aby zarządzać wszystkim, przemyśleć wszystkie małe rzeczy i nie czuć się zmęczonym w przeddzień ślubu?

Na kilka miesięcy przed ślubem

Najpierw zaplanuj swój budżet i trzymaj się go. To pierwszy krok w planowaniu każdego ślubu. Musisz zdecydować, ile pieniędzy możesz wydać, aby po ślubie zapewnić sobie godne życie i zapłacić wszystkie rachunki. Być może powinieneś ponownie rozważyć swoją wizję ślubu. Oczywiście łatwiej jest polegać na pożyczce, ale należy dokładnie przemyśleć, czy długi będziemy w stanie spłacić już po ślubie. Głównym powodem rozpadu większości młodych rodzin jest kryzys finansowy. Bądź zatem bardzo ostrożny. Musisz wybrać urząd stanu cywilnego i złożyć wniosek o ślub. Składając wniosek, będziesz mieć wiele możliwości przeprowadzenia procedury rejestracji małżeństwa. Jeśli chcesz wziąć ślub w kościele, to należy udać się do lokalnego proboszcza i umówić z nim termin mszy ślubnej. Najprawdopodobniej będziecie też musieli przystąpić do nauk przedmałżeńskich. Kiedy znasz już termin ślubu, to czas obejść jak najwięcej salonów ślubnych, aby znaleźć najpiękniejszą suknię ślubną i idealny garnitur ślubny dla pana młodego. Jeśli znalazłeś nic sensownego, to masz jeszcze czas, aby zdecydować się na szycie sukien ślubnych na zamówienie. Zrób wstępną listę gości, których chcesz zobaczyć w tak uroczysty i ekscytujący dzień. Zadbaj o zaproszenia ślubne i karty bankietowe. Zdecyduj, czy zrobisz to sam, czy kupisz je w sklepie. Zgodnie z etykietą zaproszenia należy składać na miesiąc przed datą ślubu. Pozwoli to gościom prawidłowo zaplanować czas. Musimy zdecydować o miejscu, gdzie będzie odbywać się wesele. Musisz zrobić menu, a także wybrać asortyment i ilość alkoholu.

dahlia ball

Na kilka tygodni przed ślubem

Kup obrączki, w oparciu o twoje preferencje. Musisz też wybrać fryzurę ślubną, zdecydować o stylu welonu, wybrać stylistę, kosmetologa. Jeśli twoje plany obejmują miesiąc miodowy, teraz musisz zdecydować się na biuro podróży, zarezerwować bilety i dokonać zaliczki. Na podstawie liczby zaproszonych gości konieczne jest określenie czy potrzebują oni noclegu, transportu i innych ułatwień. Jeśli zaprosiłeś wielu gości, lepiej zarezerwować autobus, wtedy wszyscy goście będą mogli udać się do urzędu stanu cywilnego, a następnie do miejsca, gdzie odbywa się wesele. Przygotuj wstępnie scenariusz dnia ślubu: musisz zacząć od momentu rejestracji małżeństwa, a następnie zastanowić się jak ma wyglądać samo wesele. Konieczne jest znalezienie fotografa i operatora wideo. Powinien to być profesjonalista, aby zdjęcia i filmy były doskonałej jakości. Wybierz, w jakim stylu zostanie zaprojektowany album ślubny. W tym przypadku ważną rolę odgrywają rekomendacje znajomych i krewnych. Ważnym elementem jest wybór muzyki. Czy będzie to twoja instalacja muzyczna, czy też zaproszeni muzycy? I oczywiście musisz wybrać i zamówić bukiet panny młodej. W końcu bukiet będzie w centrum uwagi przez cały dzień i wieczór. Ważne jest, aby bukiet panny młodej i boutonniere pana młodego pasowały do stylu i koloru. Kupując je osobno, niezwykle trudno jest uzyskać idealną zgodność. Wybierz melodię na pierwszy taniec weselny pary młodej. Na koniec zatwierdź ustawienia miejsc dla gości. Należy to zrobić podczas wizyty w miejscu wybranym na uroczystość weselną, po omówieniu opcji układu stołu i menu.

W dniu ślubu

Przygotuj dokumenty. Włóż do torebki panny młodej niezbędne akcesoria – chusteczki jednorazowe, kosmetyki, perfumy, lakier do paznokci. Jeśli wybierasz się na miesiąc miodowy, spakuj i przygotuj walizki. Potem ciesz się swoim wyjątkowym dniem.

Rekomendowane artykuły