Jak się ubrać na wesele?

ubranie weselne męskie

Gdy otrzymujemy zaproszenie na wesele, nasza radość miesza się zazwyczaj z przerażeniem. Z jednej strony, trudno nie być dumnym z tego, że jesteśmy ważni dla kogoś do tego stopnia, aby uczestniczyć w jednym z najważniejszych dla niego dni w życiu. Z drugiej jednak, wesele wymaga odpowiedniej kreacji, a jej poszukiwanie może być karkołomnym przedsięwzięciem. Na co zatem zwracać uwagę poszukując odpowiedniego stroju.

Po pierwsze – charakter imprezy

Jeszcze przed wizytą w sklepie, w którym znajdziemy idealną weselną kreację, powinniśmy zorientować się, jaki charakter ma mieć impreza, na którą dostaliśmy zaproszenie. Jeśli wesele odbywa się w kameralnym gronie, możemy ubrać się elegancko, nie przesadzając jednak ze strojnością naszej kreacji. Jeśli jednak jesteśmy zaproszeni na wielkie wesele trwające do białego rana, możemy pozwolić sobie na strój bardziej balowy. W tym drugim przypadku konieczne jest też poświęcenie szczególnej uwagi wyborowi odpowiednich butów. Te niedopasowane mogą sprawić, że już w połowie wesela będziemy marzyć tylko o tym, aby je dyskretnie opuścić.

Po drugie – przestrzeganie zasad

Nie ma wielu wytycznych, które należy brać sobie do serca planując ślubną kreację, warto jednak pamiętać o dwóch zasadach, których dobrze jest przestrzegać. Pierwsza mówi o tym, że sam ślub jest wyjątkową imprezą, na którą nie zaprasza się każdego. Nasz ubiór jest swego rodzaju wyrazem szacunku i uznania dla tych osób, które nas zaprosiły, warto więc dołożyć starań, aby różnił się on od tego, co nosimy na co dzień. Nie musimy od razu kupować sukni balowej, należy jednak zrezygnować ze stroju, w jakim chodzimy na co dzień.

na weselnym przyjęciu

Kobiety powinny też pamiętać o zasadzie, zgodnie z którą to Pani Młoda jest bohaterką wesela, inne osoby zaś powinny pozostawać w jej tle. Nie oznacza to, że nie można wyglądać ładnie i strojnie. Warto jednak pamiętać, że to właśnie dla Pani Młodej zarezerwowany jest kolor biały, dobrze więc zrezygnować z białej sukienki nawet, jeśli wygląda się w niej bardzo atrakcyjnie.

Rekomendowane artykuły