Co podarować młodej parze w prezencie ślubnym

Co podarować młodej parze w prezencie ślubnym

2019-12-21 Off By Dawid

Ślub to jedno z najbardziej niezapomnianych i żywych wydarzeń w życiu człowieka. Moment, w którym dwie wciąż odrębne osoby stają się jednym, jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dlatego konieczne jest odpowiedzialne podejście do wyboru prezentu na ślub. Przedstawienie czegoś funkcjonalnego, oryginalnego, a jednocześnie odpowiedniego do uroczystości nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Ogólne zasady wyboru prezentu

Nie wszystkie prezenty są równie przydatne. Są rzeczy, których nie powinno się dawać w prezencie ślubnym. Prezent nie może być wulgarny, obraźliwy czy obsceniczny. Następnym przedmiotem jest trafność prezentu. Na przykład mało prawdopodobne jest, aby nowożeńcy byli zachwyceni takim prezentem rodzinnym, jak dywan lub zestaw do herbaty.

Wszystkie prezenty i pamiątki dla nowożeńców na ślub powinny być przeznaczone dla nich obu. Dawanie pannie młodej certyfikatu w SPA jest niewłaściwe. Podobnie jak wręczenie panu młodemu prezentu ślubnego w postaci pistoletu lub zestawu do gry w pokera.

Jeśli planujesz wręczyć naczynia lub sprzęt gospodarstwa domowego na wesele, to lepiej wyjaśnić z wyprzedzeniem, czego potrzebuje rodzina. Jednak w tym przypadku istnieje ryzyko, że goście kupią to samo z drugiej strony. W takim przypadku można ograniczyć się do wręczenia koperty. Jeśli wydaje ci się, że pieniądze są banalne, to możesz je odpowiednio opakować. Na przykład pieniądze można zamienić na książeczkę czekową, piracką skrzynię skarbów, sejf na ślub, prezent z banknotów w ramce na zdjęcia itp.

Prezent praktyczny

Taki prezent ślubny z życzeniami z pewnością przyniesie praktyczne korzyści. Niektórzy nowożeńcy określają zadanie dla gości i umieszczają listę pożądanych rzeczy w specjalnym zasobie, z którego każdy może wybrać, co da nowożeńcom. Następnie linia jest usuwana z listy, a gość pozostaje incognito. Jest to bardzo wygodne – nowożeńcy na pewno dostaną to, czego potrzebują, a goście będą wiedzieli, co dać swoim przyjaciołom na weselu.

Niestety, tworzenie takich list nie stało się jeszcze tradycją, dlatego najczęściej oferujemy listę prezentów, które najprawdopodobniej przydadzą się młodej rodzinie: pościel, ręczniki, sprzęt gospodarstwa domowego; meble, zasłony, przybory kuchenne.

Wręczanie prezentu na ślubie

Prezent symboliczny

Prawdopodobnie symboliczne prezenty ślubne nie są tak popularne, jak pieniądze ale stanowią alternatywne bądź uzupełnienie praktycznych podarunków. Na przykład możesz dać nowożeńcom cegłę jako znak rozpoczęcia budowy ich rodzinnego szczęścia. Specjalne zdjęcie na wesele, drzewko, obraz lub haft. Popularne jest zmontowane video czy album ze zdjęciami nowożeńców. Dobrym prezentem będzie grawerowana biżuteria ślubna.

Z humorem

Oryginalny prezent nie musi być poważny. Niezapomniany prezent dla przyszłych małżonków zwykle uzyskuje się, jeśli połączysz humor i wyobraźnię. Może to być zestaw papierowych serwetek w postaci euro lub dolara, komiksy lub dyplomy, pasy czystości, niezwykły zestaw pościeli itp. Może to być zwykła rzecz, ale odpowiednia dedykacja czy napis na samym prezencie sprawi, że ten będzie zabawny i oryginalny. Mogą to być też zwykłe koszulki, szlafroki, piżamy lub bluzy, na których nakładany jest zabawny napis.